با کمترين هزينه صاحب وب سايت شويد
">

آخرين مطالب
لینک های مفید

تاريخ : سه شنبه بیست و دوم مرداد 1392 | 15:6 | نویسنده : ابوالحسن یوسف پور

یک تيم از محققين دانشگاه Maryland بر روی طراحی یک ربات دستیار در زمینه جراحی مغز و اعصاب و خارجی سازی تومورهای درون جمجمه ای کار کرده اند. نتيجه این تلاش طراحی يک ربات به نام (MINIR (Minimally Invasive Neurosurgical Intracranial Robot شده.

از آنجا که تومور های مغزی حتی در حین اعمال جراحی ممکن است تغییر وضعيت داده و حرکت هايی داشته باشند، ثابت کردن وضعیت تومورها در حين جراحی به موازات انجام فرایند های دیگر توسط جراح و داشتن يک ميدان دید مناسب بسيار لازم و ضروری به نظر می رسد.

این ربات می تواند به کمک يک اسکنر MRI ميدان دیدی سه بعدی از موضع دقيق تومور را فراهم کند تا امکان ادامه جراحی با درجه اطمینان بسيار بالاتری به وجود آید. با وجود اين ربات، خارج کردن تومورها بسيار دقیق تر و مطمئن تر خواهد بود. همچنين به دلیل بالا بودن میزان دقت در جراحی، ریسک بروز خطرات ناشی از جراحی به حداقل ممکن خواهد رسید.

با پشت سر گذاشته شدن فاز اوليه، امید می رود که این ربات به اتاق های جراحی نزديک تر شود. انجمن بين المللی سلامت با اهدا 2 ميليون دلار، عمليات توسعه و طراحی اين ربات را یاری کرده تا هرچه سريعتر بتواند به جمع ربات های پزشکی قابل اعتماد در اتاق های عمل بپیوندد.

طراحان اين ربات معتقدند این ربات پتانسیل ايجاد يک انقلاب در زمینه تشخيص و درمان تومور های مغزی و درون جمجمه ای را دارد و می تواند با بالا بردن دقت جراحی، کیفیت زندگی بیماران مبتلا به تومور های مغزی را بهبود بخشد.

منبع:سایت مهندسی پزشکی
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون

منبع:meh90.blogfa.comتگ هاي مرتبط با اين مطلب : ربات,جراح,برای,خارج,سازی,تومورهای,مغزی, ,
ارسال توسط | دسته:عمومي,| امتیاز : 4 | 1 2 3 4 5 6درباره وبلاگ

آرشيو مطالب
لینک های مفید
افراد آنلاین : 3
بازدید امروز : 10
بازدید دیروز : 17
هفته گذشته : 59
ماه گذشته : 1200
سال گذشته : 15610
کل بازدید : 545567
کل مطالب :546
نظرات : 3
پیج رانک :
گوگل :
امکانات سایت